Barbara Żero

Barbara Żero swoją karierę rozpoczęła w klubie łyżwiarstwa figurowego Wisła. Bardzo szybko łyżwiarstwo uzupełniła o treningi akrobatyki sportowej w klubie Budowlani Toruń (obecnie popularny w Toruniu “Olimpijczyk”). Kolejnym szczeblem w karierze sportowej było założenie i prowadzenie zespołu tańca nowoczesnego w Liceum Ekonomicznym w Toruniu. Po trzyletniej przygodzie z tańcem nowoczesnym Barbara rozpoczęła naukę w Państwowym Studium Cyrkowym w Julinku, gdzie poza znajomością cyrkowych technik, nabywała umiejętności z tańca klasycznego, ekwilibrystyki, woltyżerki, żonglerki i zaawansowanej akrobatyki.

W 1979 roku założyła formację taneczną “Rytmix” w znanym na cały Toruń klubie Elana. Razem z grupą regularnie uczęszczała na ogólnopolskie turnieje taneczne, podczas których grupa wielokrotnie zdobywała najwyższe miejsca.

Kolejną grupą taneczną założoną przez Barbarę Żero był zespół FIX, który zajął II miejsce na Turnieju Młodych Talentów organizowanym przez Telewizję Polską i Polskie Radio.

Równolegle prowadząc grupy taneczne, ona sama tańczyła zawodowo w grupie Aqarius przy Zjednoczonym Przedsiębiorstwie Rozrywkowym.

Obecnie jest właścicielem Studia Tańca WIR i Cheerleaders Rytm-x Toruń